دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی در مراکز درمانی چه کاربردی دارد؟

دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی در مراکز درمانی چه کاربردی دارد؟

دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی در مراکز درمانی چه کاربردی دارد؟

 دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی که با اسامی دیگری چون «شارژر بیمارستانی» یا «استند شارژ موبایل بیمارستانی» نیز شهرت دارد دستگاهی است برای رفاه حال شهروندان که در چند سال اخیر به دلیل استقبال زیاد مردم در بسیاری از اماکن درمانی و بیمارستانی ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوسته در مورد این دستگاه ها صحبت خواهیم کرد.


اهمیت دستگاه شارژ موبایل در بیمارستان ها

در بیمارستان ها، اورژانس و کلینیک های مختلف، استفاده از انواعی از دستگاه شارژ موبایل عمومی به نام دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی به تازگی رواج یافته است زیرا که بسیار اتفاق می افتد که  همراهان بیماران یا افرادی که خود منتظر دریافت خدمات درمانی هستند با مشکل افت درصد شارژ تلفن همراه، روبرو شوند و با توجه به اینکه در این محیط ها به اندازه کافی پریز برق برای همه افراد وجود ندارد یا اینکه خود افراد در مواقع اضطراری شارژر گوشی خود را فراموش کرده اند پس ممکن است کمبود شارژ گوشی،  شهروندان را دچار زحمت کند. در ادامه به ویژگی های ایستگاه های شارژ گوشی در بیمارستان ها می‌پردازیم.


کاربرد روزافزون دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی

ایستگاه های شارژ موبایل که با اسامی دیگری همچون «استند شارژ موبایل»  هم معروف هستند به تدریج با گسترش هرچه بیشتر گوشی های هوشمند در میان جوامع، تبدیل به مایحتاج ضروری بسیاری از اماکن عمومی شدند این دستگاه ها در کشورهای مختلف برای مراکز خدمات درمانی نیز بسیار مورد سفارش هستند و در بسیاری از کشورها تقریبا در تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی می‌توان انواعی از ایستگاه های شارژ موبایل را مشاهده کرد. 

 
ایستگاه شارژ موبایل

 در سال های اخیر در ایران نیز ایستگاه های شارژر بیمارستانی  به شدت مورد استقبال شهرورندان در شهر های مختلف قرار گرفته اند به گونه ای که امروزه این دستگاه ها تبدیل به یک وسیله کاملا ضروری در مراکز درمانی ایران شده اند و نبود یا خرابی دستگاه های مذکور در هر مرکز خدمات درمانی کاملا احساس می‌شود.

ویژگی های ایستگاه های بیمارستانیِ شارژ گوشی موبایل

انواع دستگاه شارژ موبایل، توسط افراد متخصص در جاهای مختلف بیمارستان ها و مراکز درمانی  نصب و آماده به کار می‌شوند و به عنوان یک نوع خدمت عمومی موثر در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. دستگاه های نامبرده اگرچه بسته به سلیقه و صلاح دید سفارش دهندگان ممکن است از دیزاین  و ابعاد مختلفی برخوردار باشند ولی به طور کلی طراحی آنها کم و بیش شبیه به هم است.

  معمولا اکثر ایستگاه های شارژ بیمارستانی از یک پنل تعبیه شده برای تبلیغ، اطلاع رسانی یا اعلام مطالب مختلف برخوردارند یعنی بخشی از ایستگاه شارژر بیمارستانی صرفا از یک بنر، تصویر یا آگهی نوشتاری یا تصویری تشکیل شده است بخش دیگر و اصلی دستگاه نیز برای اتصال همزمان دستگاه های تلفن همراه شهروندان ساخته شده است، این بخش اصلی در دستگاه شارژ موبایل باید یک سری ویژگی های مطلوب داشته باشد که تعدادی از مهمترین های آنها به شرح زیر هستند:

 

جایگاه های شارژ کافی

 

یک ایستگاه شارژ موبایل بیمارستانی باید کابل‌های شارژ متعددی برای شارژ گوشی های هوشمند کاربران داشته باشد که این افراد بتوانند به صورت همزمان با هم گوشی های خود را در ایستگاه بگذارند، آنها را شارژ کنند و از بابت کمبود جایگاه شارژ، هیچ نگرانی ای نداشته باشند زیرا اگر جایگاه های شارژ محدود باشند خدماتی که به واسطه استقرار ایستگاه شارژر بیمارستانی به هموطنان ارائه کردە ایم رضایت بخش نخواهند بود.

 
شارژر بیمارستانی

سازگاری با  گوشی های مختلف 

مشکلی که یک دستگاه شارژ موبایل را ناکارامد جلوه می‌دهد نبود جایگاه شارژ و شارژر متناسب با یک سری از گوشی های رایج است یعنی اگر ایستگاه شارژ تنها مختص شارژ کردن یک  نوع گوشی خاص باشد طبیعی است که مورد رضایت بسیاری از افراد نخواهد بود چرا که افراد مختلف از تلفن های هوشمند متنوعی استفاده می‌کنند و باید یک سازنده دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی، حداقل برای چند نوع از گوشی های رایج، جایگاه شارژ کافی بسازد تا به این طریق نیاز کاربران مختلف را برآورده کند.

سیستم شارژ مناسب و کارآمد

 

در ساخت یک دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی باید از کابل شارژهای اصلی و مرغوب استفاده شود که موبایل افراد به وسیله آنها به صورت درست و با سرعت کافی شارژ شود. نکته بعدی این است که به دلیل اتصال همزمان چندین موبایل به ایستگاه، ولتاژ شارژ کاهش نیابد و تعداد گوشی های متصل شده هیچ گونه  تاثیری بر کیفیت شارژ موبایل ها نداشته باشد متاسفانه در برخی از ایستگاه های شارژِ اولیه، این مشکل وجود داشته است که اکنون این مشکل در صورت بهره گیری از خدمات یک مرکز خدمات دهی معتبر در زمینه ساخت ایستگاه های شارژر بیمارستانی، دیگر وجود نخواهد داشت و به آسانی قابل رفع شدن است.

 

تنوع، زیبایی و استحکام در ساخت

اگر دستگاه شارژ موبایل بیمارستانی توسط افراد با تجربه ساخته شود علاوه بر آنکه از نظر زیبایی و تنوع در طراحی رضایت شما را جلب می کند، استحکام خوبی هم خواهد داشت و تا مدت ها در محیط بیمارستان قابل استفاده خواهد بود پس سعی کنید در انتخاب خدمات و مرکز خدمات دهنده در زمینه ایستگاه های شارژر بیمارستانی دقت کافی داشته باشید. 

سخن پایانی

 

با توجه به اینکه در دنیای امروز زندگی افراد تا حد زیادی متاثر از ارتباطات موبایلی و خدمات مبتنی بر گوشی های هوشمند است خاموش شدن هر گوشی هوشمند در اثر کمبود شارژ حتی برای چند دقیقه کوتاه، ممکن است موجب تحمیل هزینه های مختلف به افراد شود مخصوصا در مراکز خدمات درمانی که گوشی‌های  هوشمند می‌توانند حتی بهرمندی افراد از  خدمات درمانی  را تسهیل کند پس نیاز به ایستگاه های شارژ تلفن همراه بیمارستانی، یک نیاز جدی و فوریتی در محیط های درمانی است و حتما باید این مراکز برای استقرار دستگاه های نامبرده اقدام کنند ولی در برخی از مراکز خدمات درمانی در شهرستان های دوردست که ممکن است بودجه کافی نداشته باشند سفارش ایستگاه های شارژر بیمارستانی توسط افراد خیّر بومی نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.