6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

موفقیت در نمایشگاه تجاری و کسب رضایت مشتری اتفاقی نیست

یکی از معیارهای موفقیت در نمایشگاه تجاری و به طور کلی برگزاری یک رویداد، رضایت مشتری است. اما موفقیت یک رویداد اصلا اتفاقی نیست و به برنامه‌ریزی منظم و مجموعه‌ای از عوامل دیگر بستگی دارد. در واقع اگر برنامه و طرح مناسبی داشته باشید، هیچ چیز مانع اجرای عالی نمایشگاه نخواهد شد.

از سوی دیگر فقط رویدادهای با بودجه و هزینه زیاد نیستند که باعث رضایت مشتری می‌شوند، می‌توان با بودجه‌ای اندک نیز یک نمایشگاه و یا هر رویداد دیگری را به تجربه‌ای لذت‌بخش برای بازدیدکنندگان تبدیل کرد. در ادامه پیشنهادهایی ارائه شده است که باعث موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت مشتری خواهند شد. با ما همراه باشید.

برای موفقیت در نمایشگاه، زمینه‌ساز آشنایی افراد و کسب‌وکارها شوید

یکی از راه‌های موفقیت در نمایشگاه تجاری، ایجاد بستری برای آشنایی افراد و کسب‌وکارها با یکدیگر است. در واقع یک رویداد باید به گونه‌ای باشد که بتوانید با دیگر متخصصان فعال در حوزه فعالیت خود ارتباط برقرار کنید و برای یادگیری مهارت‌های جدید و مشاوره تعامل داشته باشید. این فرایند تعامل با عنوان networking opprtunity یا فرصت شبکه‌یابی شناخته می‌شود.

موفقیت در نمایشگاه تجاری

رویدادی موفق‌تر است که به شرکت‌کنندگان کمک کند تا ارتباطات طولانی مدت و سودمند‌ را ایجاد کنند. از سوی دیگر، بازدیدکنندگان به یاد خواهند داشت که در نمایشگاه شما با چه افرادی آشنا شدند.

بنابراین ایجاد فرصت شبکه‌یابی، شانس موفقیت در نمایشگاه را افزایش خواهد داد. به این معنی که تسهیل این امر باعث رضایت شرکت‌کنندگان می‌شود و انجام آن به شیوه‌ای ساده و طبیعی تاثیر بیشتری دارد؛ زیرا احساس ناخوشایند یا اجباری بودن را منتقل نمی‌کند.

همچنین، networking opprtunity راهی عالی برای اشتراک گذاشتن دانش و تخصص میان کسب‌وکارهای مختلف و با منافع یکسان است. این کار می‌تواند ارزش رویداد شما را در معرض نمایش قرار دهد و فرصت‌هایی را برای گفتگو با تاثیر گذاران و کارشناسان ارائه دهد.

به شرکت‌کنندگان وفادار خود پاداش دهید

به شرکت‌کنندگان وفادار خود پاداش دهید

یکی دیگر از راه‌های موفقیت در نمایشگاه این است که به شرکت‌کنندگان وفادار خود پاداش دهید و آنها را راضی نگه‌دارید. این کار را می‌توانید با ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادات انحصاری و موارد مشابه دیگر انجام دهید. در واقع به شرکت‌کنندگان خود، دلیلی برای ماندن ارائه کنید.

ارتباط مناسب، عنصر دیگر موفقیت در نمایشگاه است

نمایشگاه خوب

شرکت‌کنندگان دوست دارند که از رخدادها اطلاع داشته باشند. بنابراین برای موفقیت در نمایشگاه، با آنها ارتباط برقرار کنید، و درباره رخدادها به آنها اطلاع دهید. در ضمن این اطلاعات باید به شیوه‌ای آسان و قابل درک در دسترس باشند. می‌توانید با حضور در شبکه‌های اجتماعی این ارتباط را نیز توسعه دهید. در واقع برقراری ارتباط مناسب بسیار کلیدی است؛ از سوی دیگر بسیاری از شرکت‌کنندگان اطلاعات را هضم نمی‌کنند و یا اینکه نمی‌خوانند. باید بدانید که چگونه از قدرت کلمات به درستی استفاده کنید.

به شرکت‌کنندگان خود اهمیت دهید

اجازه ندهید که همه چیز درباره برند شما باشد. برای موفقیت در نمایشگاه تجاری، شرکت‌کنندگان خود را بشناسید، مشکلات آنها را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنید. نظرسنجی‌هایی را بین آنها پخش کنید و نظر آنها را درباره رویداد انجام شده جویا شوید. یکی از راه های اصلی برای نشان دادن اهمیت به شرکت‌کنندگان این است که به آنها گوش دهید. گاهی اوقات حتی پرسیدن سوالات درست می تواند حس متمایز بودن از رقبا را به آنها انتقال دهد.

ارائه محصولات رایگان از دیگر دلایل موفقیت در نمایشگاه است

نمایشگاه تجاری خوب

طبیعی است که محصول رایگان همه افراد را خوشحال می‌کند. با اینکه ارائه آخرین ابزار و فناوری‌ها به صورت رایگان برای هر شرکت‌کننده می‌تواند هدیه‌ای فوق‌العاده باشد، محدودیت‌های بودجه‌ای اجازه چنین کاری را نخواهند داد. به جای آن می‌توانید کتاب الکترونیکی، وبینار و یا یک دوره کوتاه را ارائه دهید و یا اینکه به افراد درباره کسب‌وکار و راه‌های موفقیت آن مشاوره دهید.

عنصر جذاب فناوری را به نمایشگاه اضافه کنید

فناوری از راه‌های دیگری است که باعث موفقیت در نمایشگاه خواهد شد. باید اجازه دهید که شرکت‌کنندگان در صف‌ها منتظر بمانند تا هیجان مشاهده فناوری جدید را از نزدیک کشف کنند. ارائه واقعیت‌ مجازی و تجربه موقعیت‌هایی مانند هواپیمای بدون سرنشین، رضایت مشتری را افزایش خواهد داد.

ایستگاه شارژ نمایشگاه

در ضمن در صورتی که نمی‌توانید بودجه زیادی برای واقعیت مجازی تخصیص دهید می‌توانید اقدام به ارائه ایستگاه شارژ تلفن همراه و یا Wi-Fi رایگان نمایید. با این کار کاربران همیشه آنلاین خواهند بود و نگران میزان شارژ باتری موبایل خود، نخواهند بود.

با رعایت نکات بالا می‌توانید نمایشگاه و رویداد خود را متمایز نشان دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم مقاله ” ارتقا کیفیت خدمات در بیمارستان‌ها ” را مطالعه بفرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.