6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

6 راه برای موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت شرکت‌کنندگان

موفقیت در نمایشگاه تجاری و جذب مشتری اتفاقی نیست!

یکی از معیارهای موفقیت در نمایشگاه تجاری و به طور کلی برگزاری یک رویداد، رضایت بازدیدکنندگان است. اما موفقیت یک رویداد اتفاقی نیست و به برنامه‌ریزی منظم و مجموعه‌ای از عوامل دیگر بستگی دارد. در واقع اگر برنامه و طرح مناسبی داشته باشید، هیچ چیز مانع اجرای عالی نمایشگاه نخواهد شد. از سوی دیگر فقط رویدادهای با بودجه و هزینه زیاد نیستند که باعث رضایت مشتری می‌شوند، می‌توان با بودجه‌ای اندک نیز، یک نمایشگاه و یا هر رویداد دیگری را به تجربه‌ای لذت‌بخش برای بازدیدکنندگان تبدیل کرد. در ادامه پیشنهادهایی ارائه شده است که باعث موفقیت در نمایشگاه و کسب رضایت مشتری خواهند شد. با ما همراه باشید.

 

برای موفقیت در نمایشگاه، زمینه‌ساز آشنایی افراد شوید

 

یکی از راه‌های موفقیت در نمایشگاه تجاری ، ایجاد بستری برای آشنایی افراد و کسب‌وکارها با یکدیگر است. در واقع یک رویداد باید به گونه‌ای باشد که بتوانید با دیگر متخصصان فعال در حوزه فعالیت خود ارتباط برقرار کنید و برای یادگیری مهارت‌های جدید و مشاوره، تعامل داشته باشید. این فرایند تعامل با عنوان networking opprtunity یا فرصت شبکه‌یابی شناخته می‌شود.

رویدادی موفق‌تر است که به شرکت‌کنندگان کمک کند تا ارتباطات طولانی مدت و سودمند‌ را ایجاد کنند. از سوی دیگر، بازدیدکنندگان به یاد خواهند داشت که در نمایشگاه شما با چه افرادی آشنا شدند. بنابراین ایجاد فرصت شبکه‌یابی، شانس موفقیت در نمایشگاه را افزایش خواهد داد. به این معنی که تسهیل این امر باعث رضایت شرکت‌کنندگان می‌شود و انجام آن به شیوه‌ای ساده و طبیعی تاثیر بیشتری دارد؛ زیرا احساس ناخوشایند یا اجباری بودن را منتقل نمی‌کند. همچنین، networking opprtunity راهی عالی برای اشتراک گذاشتن دانش و تخصص میان کسب‌وکارهای مختلف و با منافع یکسان است. این کار می‌تواند ارزش رویداد شما را در معرض نمایش قرار دهد و فرصت‌هایی را برای گفتگو با تاثیر گذاران و کارشناسان ارائه دهد.

موفقیت در نمایشگاه با زمینه سازی آشنایی افراد

ارائه محصولات رایگان از دیگر دلایل موفقیت در نمایشگاه

طبیعی است که محصول رایگان همه افراد را خوشحال می‌کند. با اینکه ارائه آخرین ابزار و فناوری‌ها به صورت رایگان برای هر شرکت‌کننده می‌تواند هدیه‌ای فوق‌العاده باشد، محدودیت‌های بودجه‌ای اجازه چنین کاری را نخواهند داد. به جای آن می‌توانید کتاب الکترونیکی، وبینار و یا یک دوره کوتاه را ارائه دهید، البته یک راه خیلی ارزنتر وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت!

 

 

نمایشگاه تجاری خوب

 

عنصر جذاب فناوری را به نمایشگاه اضافه کنید

فناوری یکی از راه‌های دیگری است که باعث داشتن یک نمایشگاه خوب خواهد شد. در یک نمایشگاه تجاری اگر به دور و بر خود نگاهی بیندازید، افرادی را می‌بینید که همه گوشی موبایل دارند و در مدت نمایشگاه زیاد از آن استفاده می‌کنند، کمبود و اتمام شارژ تلفن‌همراه برای این افراد همواره یک چالش اساسی و مهم بوده است. بازدیدکننده قصد دارد از محصول شما عکس بندازد ولی موبایلش خاموش است و هزار و یک کاربرد دیگر. یکی از دستگاه‌هایی که به تازگی وارد نمایشگاه‌ها شده و جای خود را به سرعت باز کرده است، استندهای شارژ موبایل نوین شارژ است. این استندها علاوه بر امکان شارژ تلفن‌های همراه، یک بنر تبلیغاتی لایت‌باکس دارند که جلوه‌ی خاصی را برای تبلیغات ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید این استندهای شارژ را با بنر تبلیغاتی خود بیارایید و در مقابل غرفه خود قرار دهید. بازدیدکنندگان با مشاهده استندهای شارژ به غرفه شما مراجعه می‌کنند و از محصولات یا خدمات شما بازدید می‌کنند. حتی می‌توانید این استندهای شارژ را در بخش‌های دیگر سالن قرار دهید. تبلیغات روی استندهای شارژ تاثیر شگرفی روی مخاطب دارد، چرا که شما تبلیغ را همراه با ارائه خدمت به مشتری عرضه کرده‌اید.

برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر، همین حالا با ما تماس بگیرید.

به مشتریان وفادار خود پاداش دهید

 

یکی دیگر از راه‌های موفقیت در نمایشگاه این است که به شرکت‌کنندگان وفادار خود پاداش دهید و آنها را راضی نگه‌دارید. این کار را می‌توانید با ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادات انحصاری و موارد مشابه دیگر انجام دهید. در واقع به شرکت‌کنندگان خود، دلیلی برای ماندن ارائه کنید.

 

 

ارتباط مناسب، عنصر دیگر موفقیت در نمایشگاه

 

شرکت‌کنندگان دوست دارند که از رخدادها اطلاع داشته باشند. بنابراین برای موفقیت در نمایشگاه، با آنها ارتباط برقرار کنید، و درباره رخدادها به آنها اطلاع دهید. در ضمن این اطلاعات باید به شیوه‌ای آسان و قابل درک در دسترس باشند. می‌توانید با حضور در شبکه‌های اجتماعی این ارتباط را نیز توسعه دهید. در واقع برقراری ارتباط مناسب بسیار کلیدی است؛ از سوی دیگر، بسیاری از شرکت‌کنندگان اطلاعات را هضم نمی‌کنند و یا اینکه نمی‌خوانند. باید بدانید که چگونه از قدرت کلمات به درستی استفاده کنید.

 

 

به بازدیدکنندگان خود اهمیت دهید

اجازه ندهید که همه چیز درباره برند شما باشد. برای داشتن یک نمایشگاه خوب ، شرکت‌کنندگان خود را بشناسید، مشکلات آنها را شناسایی و برای رفع آنها اقدام کنید. نظرسنجی‌هایی را بین آنها پخش کنید و نظر آنها را درباره رویداد انجام شده جویا شوید. یکی از راه های اصلی برای نشان دادن اهمیت به شرکت‌کنندگان این است که به آنها گوش دهید. گاهی اوقات حتی پرسیدن سوالات درست می تواند حس متمایز بودن از رقبا را به آنها انتقال دهد.

موفقیت در نمایشگاه با اهمیت به بازدید کننده

سخن پایانی

همانطور که بیان شد، داشتن یک نمایشگاه خوب ، نیازمند اتخاذ برنامه‌ریزی خلاقانه و جدید است، که بتواند افراد بازدید کننده را جذب غرفه شما کرده، با روش‌هایی برند شما را در ذهن مخاطب حک کرده و سرنخ فروش را به مشتری وفادار تبدیل کرد. یکی از روش‌هایی که این روزها مورد استقبال شرکت‌ها و برندها قرار گرفته است، استفاده از استندهای شارژ موبایل است که هم جدید است، توجه مخاطب را جلب می‌کند و هم به مشتری خدمت‌رسانی می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.