اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟

اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟

اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟

اولین شارژ گوشی چه قدر باید باشد؟

اگر به تازگی موبایل خریده‌اید، احتمالا یکی از دغدغه‌های شما، حفظ سلامت اجزای آن همچون باتری باشد و ممکن است با سوالاتی از این دست روبه‌رو شوید:

اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟ اولین بار چند ساعت شارژ کنم؟ شارژر موبایل چند وات است؟ شارژر موبایل چند ولت است؟ کی موبایل را شارژ کنیم؟ آیا نیاز است برای اولین شارژ موبایل را 8 ساعت شارژ کنم؟

دانستن پاسخ این سوالات می‌تواند به شما کمک کند تا کارایی و سلامت باتری موبایل‌تان را بهبود دهید.

در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد و نکاتی را برای افزایش سلامت باتری موبایل بیان خواهیم کرد.

اولین شارژ گوشی

 

چه قدر زمان برای اولین شارژ گوشی کافی خواهد بود؟

اولین شارژ گوشی

تولیدکنندگان موبایل‌های هوشمند همواره در تلاش هستند تا کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. یکی از نکاتی که در این رقابت همیشه مورد توجه بوده است، کارایی و ظرفیت باتری موبایل است.

باتری موبایل‌ها در طی سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته؛ چه از نظر ساختار و چه از نظر بازدهی و ظرفیت. اما برای آن که بتوانید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنید و طول عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید، باید به چند نکته دقت کنید.

در ادامه به بررسی نکاتی برای شارژ اولی‌ها و کسانی که می‌خواهند اولین شارژ گوشی را انجام دهند بیان خواهیم کرد. لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید و از نکات گفته شده استفاده کنید.

اولین بار چند ساعت شارژ کنم؟

احتمالا شما هم این جمله را شنیده‌اید که برخی از فروشندگان می‌گویند:

«شارژ موبایل را تا آخر استفاده کنید و بعد گوشی را 8 ساعت به شارژ بزنید؛ این طوری طول عمر باتری هم بیشتر می‌شود.»

این نکته درست است اما نیاز به آپدیت دارد! در واقع چنین چیزی برای باتری‌های امروزی کاربرد چندانی ندارد. اما چرا؟ بیایید در ادامه دلایل این موضوع را بیشتر بررسی کنیم.

 شارژ اولیه باتری موبایل

 

دیگر نیازی به هشت ساعت شارژ اولیه موبایل نیست!

چرا به 8 ساعت شارژ در اولین شارژ گوشی نیاز نیست؟

یکی از دلایل آن، تغییر ساختار باتری‌های امروزی و پیشرفت آن‌ها است. باتری گوشی‌های قدیمی از نوع نیکل کادمیومی (NiCd)بودند. برای اولین شارژ این نوع باتری حتما نیاز است تا مدت زمانی طولانی (مثلا 6، 8 یا حتی 12 ساعت) گوشی خود را به شارژ بزنیم.

نکته بعد در مورد این نوع باتری این است که قطع شارژ قبل از کامل شدن باتری موبایل می‌تواند به کاهش کارایی باتری و آسیب به طول عمر مفید آن منجر شود.

اما باتری‌هایی که روی گوشی‌های امروزی به کار می‌روند، از نوع لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر هستند که نسبت به نسل قبلی بسیار پیشرفته‌تر بوده و بهبود یافته‌اند.

برای اینکه باتری‌های لیتیومی دچار افت کیفیت نشوند و بازدهی خود را حفظ کنند، بهتر است میزان شارژ باتری را بین 40 تا 80 درصد حفظ کرد. پس اگر برای شما این سوال پیش آمد که کی موبایل را شارژ کنم، بهتر است به درصد باتری خود توجه کنید و طبق نکته گفته شده، همواره مقدار شارژ باتری خود را بین 40 تا 80 درصد حفظ کنید.

پس یکی از دلایل اینکه نیاز نیست تا اولین شارژ گوشی 8 ساعت باشد، تغییر نوع باتری‌ها از نیکل کادمیومی به لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر است. و اما دلیل دوم…

شما اولین شارژ گوشی را انجام نمی‌دهید!

بله درست خواندید! این شما نیستید که برای اولین شارژ گوشی را انجام می‌دهید. قبل از آن که تلفن همراه به دست شما برسد، از جنبه‌های مختلفی مورد تست و ارزیابی قرار می‌گیرد؛ یکی از این موارد، باتری موبایل است.

باتری‌های موبایل ارزیابی می‌شوند تا محصولی که به دست شما می‌رسد، فاقد هر گونه عیب و نقص باشد. بنابراین نیاز نیست خود را درگیر این سوالات کنید که اولین بار چند ساعت شارژ کنم یا کی موبایل را شارژ کنم.

تا اینجا ما به دو دلیل پرداختیم تا خیال شما از بابت اولین شارژ گوشی راحت شود. در ادامه چند مورد را بررسی خواهیم کرد که در صورت رعایت آن، می‌توانید طول عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید و به بهبود کارایی آن کمک کنید.

ترفندهای افزایش عمر باتری موبایل

 

با چند ترفند ساده، عمر مفید باتری موبایل را افزایش دهید.

استفاده از شارژر مخصوص

ظرفیت باتری تلفن‌های همراه متفاوت است. از طرفی، باتری‌های مختلف نیاز به اتصال به برق با ولتاژهای متفاوت هستند. اگر برای شما این سوال پیش آمده که شارژر موبایل چند وات است یا شارژر موبایل چند ولت است، کافی است به اطلاعات نوشته شده بر روی آداپتور شارژر خود توجه کنید.

اگر این مورد را بررسی کنید و با تلفن همراه اطرافیان خود مقایسه کنید، احتمالا متوجه تفاوت آن‌ها خواهید شد. بنابراین توصیه می‌شود برای افزایش کارایی باتری موبایل، آن را با شارژر مخصوص خود یا سایر ایستگاه ‌های شارژ استاندارد استفاده کنید.

اتصال به جریان برق پایدار

برای استفاده بهینه از باتری موبایل، نکات مهم‌تری از اولین شارژ گوشی چند ساعت است یا کی موبایل را شارژ کنیم وجود دارد. یکی از آن‌ها، شارژ کردن موبایل با جریان برق پایدار و مناسب است.

اگر جریان برقی که با آن تلفن همراه خود را شارژ می‌کنید وضعیت پایداری نداشته باشد، می‌تواند به باتری موبایل شما آسیب برساند.

با توجه به نکات گفته شده، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که شارژ موبایل یا ایستگاه‌های شارژ موبایل نوین شارژ همچون مدل دیواری می‌تواند به باتری موبایل آسیب برساند؟

در پاسخ باید گفت به دلیل استفاده از تجهیزات استاندارد و همچنین بهره‌گیری از جریان برق پایدار، استفاده از ایستگاه‌های شارژ نوین شارژ خطری برای باتری موبایل شما ندارد و می‌توانید با خیال راحت موبایل خود را شارژ کنید.

بنابراین شما می‌توانید با خرید ایستگاه‌های شارژ موبایل نوین شارژ برای محل کار خود، محلی مطمئن را برای مشتریان و مراجعان خود ایجاد کنید تا موبایل خود را شارژ کنند؛ اینگونه حس رضایت مشتریان نسبت به کسب و کار شما را هم در پی خواهد داشت.

بستن برنامه‌های فعال در پس زمینه

نکته دیگر برای بهبود کارایی و عمر مفید باتری، بستن برنامه‌های فعال در پس زمینه تلفن همراه است. این برنامه‌ها بخشی از شارژ باتری موبایل را مصرف می‌کنند و موجب کاهش کارایی آن می‌شوند.

سخن پایانی

در این مطلب، سعی کردیم تا به موضوع اولین شارژ گوشی بپردازیم و بررسی کردیم اولین شارژ گوشی چند ساعت است. باتری‌های امروزی اکثرا از نوع لیتیوم یون یا لیتیوم پلی‌مر هستند. برای اولین شارژ این دسته از باتری‌ها نیاز به مدت زمان‌های طولانی همچون 6 یا 8 ساعت نیست.

تنها کافی است میزان شارژ موبایل خود را بین 40 تا 80 درصد حفظ کنید و نکات بیان شده برای بهبود کارایی باتری را به کار بگیرید. در این صورت باتری موبایل شما بیشترین کارایی را با حفظ طول عمر مفید خواهد داشت.

همچنین اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار می‌خواهید یک امکان رفاهی برای مشتریان و مراجعان خود فراهم کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله « قیمت استند شارژ موبایل دیواری + 3 نکته مهم برای بهترین انتخاب» را مطالعه کنید.

 

اولین شارژ گوشی چند ساعت است؟
برای باتری‌های قدیمی که ساختار نیکل کادمیومی داشتند، نیاز بود تا در شارژ اول، چیزی حدود 8 ساعت موبایل خود را به برق متصل کنید اما در باتری‌های امروزی که از جنس لیتیوم یون یا لیتیوم پلی‌مر هستند، چنین زمانی مطرح نیست. فقط کافی است شارژ موبایل خود را بین 40 تا 80 درصد حفظ کنید.
چگونه طول عمر باتری موبایل را افزایش دهیم؟
• اتصال موبایل به جریان برق پایدار • شارژ موبایل با شارژر مخصوص • بستن برنامه‌های فعال در پس زمینه • بستن تنظیم اتوماتیک نور صفحه • خاموش کردن بلوتوث، اینترنت همراه یا Wi fi، GPS و ... در زمانی که به آن نیاز نداریم.
آیا شارژ کردن موبایل با ایستگاه‌های شارژ نوین شارژ به باتری آسیب می‌رساند؟
به دلیل استفاده از تجهیزات استاندارد و همچنین بهره‌گیری از جریان برق پایدار، استفاده از ایستگاه‌های شارژ نوین شارژ خطری برای باتری موبایل شما ندارد و می‌توانید با خیال راحت موبایل خود را شارژ کنید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.