4 روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه

4 روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه

4 روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه

پایه و اساس برندسازی محصولات، تبلیغات خلاقانه و صحیح است. به زبان ساده تبلیغات خلاقانه یعنی بدون هیچ گونه توضیح و سخن اضافه و به صورت واضح و گویا پیام‌هایی را در مورد محصولات و خدمات به مشتریان انتقال دهید. به گونه‌ای که نه تنها برای مشتری خسته کننده نباشد، چه بسا به کسب و کار مورد نظر جذب شود. سایت‌های رایگان زیادی وجود دارد که به صورت خلاق و همچنین رایگان تکنیک‌های تبلیغی را ارائه می‌دهند. در این مقاله قصد داریم تا درباره تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه بیشتر صحبت کنیم.

نکات مهمی که قبل از شروع تبلیغ کسب و کار رایگان باید بدانید!

روش‌های مختلف تبلیغ کسب و کار، با نوع کسب و کار و دسترسی مشتریان به این کسب‌وکار باید تناسب داشته باشد. به طور مثال اگر شما کسب و کار اینترنتی دارید، پس ارتباط فیزیکی با مشتریان ندارید؛ بنابراین تبلیغات شما متفاوت خواهد بود. همچنین اگر مشتریان شما محدود به یک مکان خاص هستند، باید از استراتژی دیگری استفاده کنید. پس متوجه شدیم که نوع کسب و کار با تبلیغ آن ارتباط نزدیکی دارد. 

به طور کلی قبل از شروع تبلیغات باید چندین مورد را در نظر داشته باشید:

ارائه محصولات با کیفیت

هرچه قدر که شما تبلیغات زیادی انجام دهید اما محصول و خدمات شما کیفیت نداشته باشد، نمی‌توانید مشتریان خود را افزایش دهید. پس مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از شروع تبلیغات به آن توجه کنید، ارائه خدمات و محصولات با کیفیت بالا است.

برند سازی کردن

برای برندسازی باید یک نام مناسب، لوگوی حرفه‌ای، رنگ سازمانی و شعار سازمانی انتخاب کنید تا یک تصویر مثبت از شما در ذهن مشتری ایجاد شود. اهمیت برندسازی این است که شما تا مدت زمانی طولانی در ذهن مخاطب می‌مانید و ارزش کارتان چندین برابر می‌شود.

مشتری‌مداری

از دیگر نکات مهم مشتری‌مداری است. علاوه بر اینکه کارکنان یک مجموعه سرمایه محسوب می‌شوند، مشتریان هم جزو سرمایه‌های ارزشمند هستند که اگر از خدمات شما رضایت داشته باشند، شما را به اطرافیان خود معرفی می‌کنند. بنابراین سعی کنید که همواره به نیاز و خواسته‌های مشتریان خود اهمیت بسیار زیادی دهید.

طراحی سایت

وجود یک سایت معتبر، بستر مناسبی را برای فروش محصولات و ارائه خدمات فراهم می‌کند. امروزه حدود یک میلیارد سایت در دنیا وجود دارد. به عبارت دیگر وجود سایت، ویترین مجازی شما است و می‌توانید از طریق سایت، مشتری‌های زیادی را از طریق گوگل داشته باشید. برای جذب این مشتریان کافی است که در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

4  روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه

‌اگر شما هم کسب و کار فعالی دارید، گاهی اتفاق افتاده است که برای تبلیغ کسب و کار رایگان خود، سایت‌های مختلفی را زیر و رو کرده باشید. بهترین سایت تبلیغات کسب و کار، سایت‌هایی هستند که علاوه بر تبلیغ رایگان، تبلیغات خلاقانه را هم آموزش می‌دهند. در ادامه قصد داریم که ۳ روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه را برای شما معرفی کنیم.

وبلاگ نویسی برای تبلیغ رایگان کسب‌و‌کار

برای تبلیغ کسب و کار خود به صورت خلاق و رایگان، وبلاگ نویسی را اولویت خود قرار دهید. اهمیت زیادی دارد که در کنار وب سایت خود یک وبلاگ خلاق و اصولی داشته باشید. این کار شانس دیده شدن کسب و کار شما را افزایش می‌دهد و وب سایت شما جزو اولین سرچ‌های گوگل قرار می‌گیرد. شما می‌توانید کلمات کلیدی و عبارات پربازدید را در پست‌های وبلاگ خود به کار ببرید. لازم است که هر چند وقت یکبار مطالب وبلاگ را آپدیت کرده و خلاقانه‌تر کنید.

امروزه این روش از بهترین و موثرترین روش‌های تبلیغ کسب و کار به صورت رایگان است. در واقع وبلاگ نویسی نوعی تعامل موثر بین شما و مخاطبانتان است. مخاطبان شما می‌توانند زیر پست‌های وبلاگ نظرات و بازخورد خود را ارائه دهند. توجه کنید که حتما گزینه اشتراک گذاری مطالب را فعال کنید تا مشتریان بتوانند مطالب شما را به اشتراک بگذارند.

وبلاگ نویسی راهی برای تبلیغ کسب‌و‌کار رایگان

 

استفاده از قابلیت Google My Business برای تبلیغات رایگان کسب‌و‌کار

یکی از قوی‌ترین و موثرترین راه‌های تبلیغ رایگان کسب و کار، استفاده از Google My Business است. این قابلیت به کسب و کارها و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که حضور خود را در سرویس جست‌وجوی گوگل و گوگل مپ، مدیریت کنند. البته ممکن است به دلیل تحریم در کشور ما پشتیبانی کامل صورت نگیرد اما شما می‌توانید با افزودن مکان خود به گوگل مپ، کسب و کار خود را ارتقا دهید. این ابزار رتبه شما را در جست‌وجوی گوگل تقویت می‌کند در نتیجه رتبه شما بالاتر از سایر سایت‌ها می‌رود. این‌کار برای شما نوعی تبلیغات رایگان هم محسوب می‌شود. بنابراین سایت شما جزو سایت‌های تبلیغاتی رایگان می‌شود. اگر در رتبه بندی جستجوی گوگل، سایت شما بالاتر از سایت‌های رقیب قرار گیرد، بدیهی است که مشتریان کسب و کار و خدمات شما هم افزایش پیدا می‌کنند.


تبلیغات با استند شارژ موبایل نوین شارژ

یک روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه، قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان است. مدل رایگان این روش استفاده از تراکت‌ها و بروشورها است که بسیاری از کسب‌وکارها از آن استفاده می‌کنند. اما راه نوین این مدل از تبلیغات، استفاده از استند شارژ موبایل است. با قرار دادن تبلیغات خود در این استندها به راحتی در معرض دید هزاران نفر قرار خواهید گرفت. همچنین کسانی که از این استندها برای شارژ تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، توجه ویژه‌ای به برند شما خواهند کرد و احتمال ارتباط آنها با شما افزایش پیدا می‌کنند.


ارائه خدمات داوطلبانه و همکاری با مشاغل مرتبط

بهترین کار برای ارائه محصولات و خدمات کسب و کار خود، انجام کارها و خدمات داوطلبانه است. این عمل هم نوعی تبلیغ کسب و کار رایگان بوده و هم عملی انسان دوستانه است. می‌توانید برخی از خدمات خود را برای تبلیغات به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دهید. مزایای این کار شامل موارد زیر است:

    • هویت تجاری شما را تثبیت می‌کند

    • موجب آشکار سازی و واضح شدن برند شما می‌شود

    • دسترسی شما به مخاطبانتان تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند

    • روحیه کارکنان و پرسنل شما را افزایش می‌دهد

    • روابط عمومی بین مشتریان و کارکنان افزایش پیدا می‌کند

یکی دیگر از راه‌هایی که موجب تقسیم هزینه تبلیغات می‌شود، همکاری با مشاغل دیگر است که به صورت خلاقانه و تا حدودی رایگان تبلیغات یک کسب و کار انجام می‌شود. در حال حاضر ممکن است شرکت‌هایی وجود داشته باشند که با شما رقابت کنند اما محصولات و خدماتی که دارند تکمیل کننده کسب و کار شما باشد. بنابراین برای اثربخشی تبلیغات خود می‌توانید یک معامله مشترک را شروع کنید. به طور مثال اگر تولید کننده کیک‌ و شیرینی هستید می‌توانید با کافه‌های اطراف خود همکاری کنید و شریک شوید. این ایده خلاقانه موجب توسعه کسب و کار شما می‌شود.

یکی دیگر از راه‌های تبلیغات کسب و کار، تبلیغات از طریق پیامک به مشتریان است. با مطالعه مقاله 23 متن تبلیغاتی برای جذب مشتری از طریق پیامک، می‌توانید کسب و کار خود را در متن به صورت خلاقانه تبلیغ کنید.

تبلیغ کسب و کار رایگان با همکاری با مشاغل مرتبط

 

سخن پایانی در خصوص روش تبلیغ کسب و کار رایگان و خلاقانه

در این مقاله در خصوص روش‌های تبلیغ کسب و کار رایگان صحبت کردیم. برای توسعه و ارتقای یک کسب و کار لازم است که از روش‌های تبلیغی رایگان و خلاق استفاده کنید. می‌توانید برای این کار از سایت‌های تبلیغاتی رایگان پربازدید استفاده کنید. همچنین وبلاگ نویسی، همکاری با مشاغل مرتبط و استفاده از قابلیت google my business از روش‌های تبلیغ کسب و کار به صورت رایگان هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.