شارژر چند پورت، اهمیت و مزایای آن

شارژر چند پورت، اهمیت و مزایای آن

شارژر چند پورت، اهمیت و مزایای آن

در این محتوا پیرامون شارژر چند پورت، مزایا و اهمیت آن در زندگی روزمره، مفهوم پورت و… صحبت می‌کنیم. در زندگی ما رایج است که هر شب هنگام خواب، موبایل را شارژ کنیم. اما حقیقت این است که همراه با موبایل، ممکن است دستگاه های دیگر را نیز روزانه یا هر چند روز یکبار شارژ کنیم، مانند ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و… ممکن است کابل شارژر یا شارژر یکسان برای چندین دستگاه معتبر باشد. اما اگر نیاز به شارژ همزمان دو یا چند دستگاه داشته باشیم، باید از چندین شارژر استفاده کنیم و پریزهای مختلفی را در خانه خود اشغال کنیم. برای جلوگیری از این امر، می‌توانیم از یک شارژر چند پورت یا ایستگاه شارژ موبایل تبلیغاتی استفاده کنیم تا بتوانیم چندین دستگاه را با یک شارژر و تنها یک دوشاخه شارژ کنیم. بنابراین ما مجبور نخواهیم بود که همه دستگاه های خود را در سراسر خانه توزیع کنیم، همه دوشاخه ها اشغال شوند و همیشه مجبور باشیم برای هر یک از آنها یک شارژر داشته باشیم.

مفهوم پورت و هاب USB

هاب در واقع گره متصل کننده دستگاه‌های مختلف به یک نقطه است، که شامل چندین درگاه usb بوده. در نتیجه امکان شارژ چند گوشی و سایر وسایلی که به وسیله‌ی کابل usb شارژ می شوند را درمدت زمان محدود‌تری نسبت به شارژر های معمولی به ما می‌دهد. هر دستگاه هاب یا شارژر چند پورت دارای سه تا چهار پورت usb بوده و گاها تا ۸ پورت را نیز شامل می شود.

انواع مدل پورت شارژر موبایل:

1. پورت QC3: از بین پورت‌های موجود، این نوع پورت سرعت شارژ متوسطی دارد، سرعت آن از پورت PD کمتر و از پورت شارژ معمولی بیشتر است.

2. پورت PD: این نوع پورت سرعت شارژ بیشتری نسبت به سایر پورت‌ها دارد به همین خاطر به پورت شارژ فوری یا پورت کوییک معروف است.

3. پورت USB معمولی

مزایای شارژر چند پورت

-امکان شارژ چند گوشی به صورت همزمان:

این مدل شارژر می‌تواند چند گوشی را بطور همزمان شارژ کند. این خود مزیت مهمی در این دوره است که باعث صرفه جویی در زمان انتظار می‌شود.

-امکان استفاده برای لپ تاپ‌ها و تبلت‌ها:

در این مدل از شارژرها از آنجایی که نیاز به شارژ دستگاه های بیشتری باید مورد توجه قرار گیرد، پارامترهای عملکرد کلی نسبتاً بالا بوده و برای رایانه‌ها نیز مناسب است.

مناسب برای سفر:

امروزه کار و زندگی روزمره خیلی از افراد به دستگاه‌های الکترونیکی گره خورده است. با توجه به این امر کاربران می‌توانند با به همراه داشتن یک شارژر چند پورت در سفرهای خود، دیگر از شر انواع شارژر با اشکال و سری‌های مختلف راحت شوند.

-همه پورت ها دارای شارژ سریع هستند:

شما نیازی به یافتن پورت شارژ سریع ندارید، زیرا هر پورت این نوع شارژر با پروتکل شارژ سریع مطابقت دارد.

-کاربرد این نوع شارژر در تعمیرگاه‌های تلفن همراه

شارژر چند پورت جز یکی از ضروری ترین ابزار تعمیرات موبایل است و اهمیت استفاده از آن برای هر تعمیرکار حرفه ای کاملاً روشن می‌باشد. به طور مثال اگر یک تعمیرکار بخواهد سوکت ال سی دی گوشی را عوض کند با داشتن پورت و هاب USB می‌تواند قبل از بستن کامل گوشی و حین تعمیر، آن را به شارژر متصل کرده و با استفاده از صفحه نمایش، میزان ولتاژ و جریان را ملاحظه نماید و روند شارژ شدن را زیر نظر داشته باشد. این در صورتی است که در حالت معمولی باید گوشی تعمیر شده را ببندد سپس آن را شارژر کند. سپس با زمان گرفتن بررسی کند که فرایند شارژ به درستی انجام می‌شود یا خیر؛ در صورت عدم کارکرد درست آن، باید مجددا گوشی را باز کند و مشکل را رفع کند که این خود موجب اتلاف زمان زیادی می‎شود.

ویژگی‌های قابل توجه هنگام خرید این نوع شارژر

1.در نظر گرفتن نوع و تعداد پورت‌های مورد نیاز خود

2.داشتن وایرلس شاژر در صورت نیاز:

این ویژگی کاملا به خود شما و نیازهایتان بستگی دارد که ببینید این قابلیت برای شما مهم است یا خیر. قابل ذکر است که سرعت این نوع شارژ شدن نسبت به فست شارژ کمتر است. ولی با توجه به بی‌سیم بودن دیگر دردسرهای کابل و خراب شدن آن را ندارد.

3.ضد الکتریسیته ساکن باشد:

با توجه به اینکه گوشی‌های موبایل دارای قطعات حساس و آسیب پذیر هستند باید به این نکته دقت کرد که محافظ ESD باشد.

جمع بندی

شما می‌توانید با خرید یک شارژر چند پورت به میزکار خود نظم دهید. سرعت بالا، عملکرد قابل قبول و شارژ همزمان چند موبایل و لوازم الکترونیکی دیگر که به وسیله کابل USB شارژ می‌شوند؛ این شارژرها را به وسیله‌ای کاربردی تبدیل کرده است. علاوه بر این برای محیط کار و ادارات نیز وجود این مدل شارژر می‌تواند بسیار مفید باشد. چرا که با یک شارژر و یک پریز بدون هیچگونه آسیبی می‌توان چند موبایل را شارژ کرد.

ما در این محتوا مزایا و ویژگی‌هایی که لازم است هنگام خرید شارژر چند پورت در نظر داشته باشید را آورده‎‌ایم.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.